KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491003
nr 1149 1003
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Stilleben, osignerad, olja på pannå, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:13:30
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo